Kto chce spřateli at' napiiiše TADI !
Reklamy TADY !
SONKnížka - Přihláška : TADI !
SONFilm - Přihláška : TADY !
SONObrazek - Přihláška : TADI !
8. kolo SONCelebrita TADY !
Prosím klik Sem !

Chceš se mě na něco zeptat ?? - Click !


Jestli se ti líbil úvod příběhu "Ostrov Osl" tak koukní na queen-enss.blog.cz a na další díly záhadného příběhu !

Duben 2010

No osobně nwm...

29. dubna 2010 v 20:35 | (:...Springy... :) |  My diary
No... Fakt nwm co mám psát páč žádne novinečky nejsou... No za Rudikem jsou opravdu mocné vspomínky... No ale to ještě dlouho budou... No těm co mají založeny miciny a hafíky mají mě v přátelích... Udělam si účet mých dalších 2 kocourků : Pulbradku a Esička... Ale účet Rudyho rušit nebudu... Ať jeho vspomínka je na vždy... No jinak co se v tomhle tejdnu ještě bude dít... V neděli jdu na pouť páč jak každým rokem je u nás v obci... Takže už se moc těším... Obrázeček tadyk dám a že mám chuť na něco sladkého a milého jsem si našla na deviantru krásnou fotečku kočičky- malinky na malým dortíku... hrozně se mi to líbí... :-***
kocicka k sezrááááááááání :-*****

Ježiš takové roztomilé.... :-****
Hned jsem v rozpacích z toho krásného malého koťátka... No nemuselo bejt červené ale i tak překrásné :-*...

Rudi...

26. dubna 2010 v 21:20 | (:...Springy... :) |  My diary
No... Ahojky ! Rudik... Muj kocour Rudik... Muj slaďoučky kocourek Rudik ZEMŘEL ! No teď už budou jen marné vspomínky na toho malého miláčka... No budu tady dávat fotečky Rudyho 1 za měsíc aby byla vždycky vspomínka jak to byl jedinečný kocourek ( alespoň pro mě... Ale to je takový jak každý má svého mzla nejrači... ) No, zeptam se Easy jestli by mi nemohla nějaký dezz z Rudikem udělat... Páč vspomínky jsou vspomínky... No ale taky bych ten dezz chěla mít alespoň docela dlouhou chvíli na bločku... Ještě se skusím zeptat...
Rudi...1

Jsem z5 a asi na nějakou dlouhou dobu... :)

24. dubna 2010 v 19:50 | (:...Springy... :) |  Blbosti
Lidi konečně už tady budu a snad zas docela na dlouho... No thakže dezz je starý, jarní a ještě nemám nový páč jsem se ještě moc o tom ohledu nebavila s Easy... NO ale jsem už ráda že jsem doma... Sice jsem zase dneska byla na vystupku a rozpadly se mi tam celé vlasy... Mno OMG !
Ale jinak dobrý... Nebudu se nějak moc rozpisovat páč se to pak stejně nikomu nechce číst... Jen mě žere připomínka že nemužu vidět Eclipse... Ale to tady nebutu tlačit... Znáte školskou hymnu ??
NO... Už jo ! Na více se můžete kouknout na ( dám tady odkazy na nejlepší 2 co se mi nejvíc líbí ) : První voranžové, Druhé černé... Můžete se kouknou i na zbytek na : Zbytek...
Tak se zasmějte :)... Jsu asi oběhnou...

Asijská kouřová kočka

23. dubna 2010 v 14:30 | @nn!k |  Kočičiků...
°° Přednastaveno °°

°Asijské kouřové kočky pocházejí z 80. let minulého století, přesněji tedy z roku 1981 z britského chovného programu jako náhodný výsledek chovů barmil. Barmila (též burmilla nebo asijská stínovaná kočka) je fascinující typ kočky, který zdědil vzhled po svém barmském rodiči a dlouhou srst po druhém z rodičů perské činčile. Spářením těchto dvou plemen vznikla krásná stříbřitě stínovaná koťata. Zájem o ně byl veliký, a proto bylo spáření zopakováno. Barmila byla uznána GCCF v roce 1989 a uznala ji i organizace milovníků a chovatelů koček FIFe.
°Asijská kouřová kočka je hravá, aktivní a zvídavá, ale patří k ovladatelným typům. Jelikož vznikla z chovu barmil, zdědila po ní některé vlastnosti. Není moc hlučná a náročná, ale na druhou stranu je dost čilá a odvážná. Tato kočka je dovádivá, takže si dokáže udělat hračku z jakékoliv věci. Potřebuje uspokojit své přirozené potřeby, a proto byste neměli váhat a pořídit svému mazlíčkovi např. škrabadlo, kočičí strom nebo nějaké návnady na šňůrce. Některé hračky můžete vyrobit i sami doma. Pokud hravé kočce neumožníte vybití její energie hračkami a jinými aktivitami, dokáže si najít vlastní zábavu - např. šplhání po záclonách, škrábání nábytku apod. A to není zrovna příjemné. Asijská kouřová je také velmi přátelská a družná. Potrpí si na společnost jak lidí, tak jiných koček. Dokáže být velmi přítulným a milým společníkem.
°Asijská kouřová kočka kombinuje bílou podsadu barmily s jednotně zbarvenou srstí asijské jednobarevné kočky. Váha této kočky by se měla pohybovat v rozmezí 4 až 7 kg. Hlava je krátce klínovitá, temeno jemně zaoblené. Oči nesmí být ani mandlovité, ani kulaté a mohou být různého odstínu mezi zlatou a zelenou. Uši jsou středně velké, zřetelně obrácené ven, široce rozestavené a v boltcích mohou mít malé chomáčky chlupů. Tělo je středně velké s pevným svalstvem. Srst je krátká, jemná a těsně přiléhá. Každý chlup je do poloviny délky bílý a naznačené žíhání na srsti připomíná namočené hedvábí. Kouřové kočky se vyskytují ve všech jednotných barvách, ale platí přísné omezení barmského zbarvení. Takže může mít všechny barvy v sépiové a jednotné kouřové, které jsou povoleny. Srst je jen o málo delší než u evropské barmy a podsada se prozrazuje nápadnými záblesky, když je kočka v pohybu, ale není patrná, když je v klidu. Tento typ srsti se objevil v druhé generaci po křížení s barmilou. Ocas je středně dlouhý, zúžený do kulaté špičky a kočka ho nosí s pýchou. Nohy jsou středně dlouhé s oválnými tlapkami.
Vice na cč... :)

Ahojte ! Ale zas čaute...

21. dubna 2010 v 12:00 | (:...Springy... :) |  My diary
No takže vás pěkně vítám, máte tu pěkně hroznou zimu... No původně jsem měla přijet v sobotu, jenže v neděli vybuchla sopka na Islandu... No a proto zrušili bšechny lety a já jsem byla uvězněna v Izraelu... ( bylo " asi " v TV novinách... ) No a tak jsme jeli co nejrychlejc to šlo... A vyjeli jsme včera v noci o 23:00 se spožděním půl hoď. páč autobus neumělet tam někde přejet a proto jsme museli čekat... No ale je to vina i těch všech ochranek páč tam všechno přešmírovali a jak už se jim nic nezdálo jako bomba tak nas pustili... nakonec jsme vyletěli o 23:23... Dobrá doba zhe ?? No v tom letadle byl super konfort... Všechno co mám ráda chápali ( kromě koček které tam nebyly )... hudba k tomu jídlo a někdy i knížka... No trochu - byl že jsme jeli do Bugapeštu a z Bugapeštu potom do Č.Těšína autobusem a do mé milované Horní Suché vlakem... No než jsme odjeli se mi hrozně dařilo... Píchla mě včelka přesně do ukazováčku na levé ruce... Šíleně to bolelo a teď jsem si ho musela přivačovat nějakým obvazem k ruce páč to při doteku bolí a tak jsme nemohlá psát...
No mamka tu jde po obědě jedu na zelenou školu kde jsem už měla bejt... No za chvíli jedeme koupit nové boty... Takže do Pátku nebo do Soboty tu zase nebudu...
Mám pozastaveno !
Prosím všechny Aff aby si to přečetly... Vážně prosím... A jestli je nebo byl někde nějaký zápis Aff a já jsme se nezapslala, tak se omlouvám páč jsme tady nebyla aměla jsme pozastaveno...

Něco hezkého xD...

Japonský bobtail

19. dubna 2010 v 16:00 | @nn!k |  Kočičiků...
°° Přednastaveno °°

° Toto plemeno, jak již název napovídá, vzniklo v Japonsku. Jedná se o velmi starobylou kočku, neboť kočky s krátkým ocasem byly v Číně známy již před 1000 lety. Díky omezené genové výbavě koček v Japonsku se krátký ocas prosadil. V Japonsku je tato kočka symbolem štěstí a přátelství. Do spojených států byl první japonský bobtail přivezen roku 1968, v témže roce vypracovala americká chovatelka Elizabeth Freretová první chovný program mimo Japonsko. Toto plemeno je nejrozšířenější právě v USA a samozřejmě v Japonsku. V jiných částech světa se vyskytuje jen zřídka. Plemeno bylo uznáno v Severní Americe roku 1976, ale ne v Británii. FIFé je uznává od 1. 1. 1998.
° Japonský bobtail je velmi veselé a živé plemeno. Tato kočka je velice inteligentní a dobře vychází s ostatními domácími zvířaty. Před její zvědavostí nic neutajíte. Japonský bobtail si velmi cení přítomnosti rodiny, jedná se o velmi společenskou kočku. Je to velmi hravé a přítulné plemeno. Povahou je tato kočka čilá a vzrušivá, nic jí nenechá v klidu sedět.

Více na cč... :)

Kartouzská kočka

15. dubna 2010 v 15:00 | @nn!k |  Kočičiků...
°° Přednastaveno °°

° Kartouzská kočka dostala jméno podle mnišského řádu kartuziánů, je jedním z nejstarších plemen v Evropě a jeho vznik je opředen celou řadou tajemství a dohadů.
° První dochované písemnosti o předchůdci kartouzských koček pocházejí již ze 16. století, kdy v básni od renesančního básníka Joachima du Belly: Vers français sur la mort d'un petit chat (Francouzské verše o smrti kotěte) je zmínka o "zcela šedých kočkách, které byly ve Francii běžné". Nebyla to však zmínka poslední a v následujících letech se začalo toto plemeno objevovat v literatuře častěji. Lidé začali pojmenování kartouzská kočka používat až o století později, kdy se začal užívat pro obecné označení modré kočky ceněné především pro svůj kožich. Až do začátku dvacátého století bylo možné nalézt přirozené kolonie těchto koček v Paříži a v dalších, izolovaných částech Francie, nikde jich však nebylo mnoho, neboť právě pro svoji vzácnou srst a dobré maso se stávaly snadným cílem především kožešníků. Skutečný chov kartouzských koček začal po první světové válce, kdy byly poprvé představeny na výstavě v Paříži. Rozmach kartouzských koček však netrval dlouho, neboť stejně jako u ostatních plemen, tak i na tomto se značně podepsala druhá světová válka, kdy mnoho jedinců zůstalo bez domova a jejich chov takřka ustal. Po válce se tak kartouzské kočky volně takřka nevyskytovaly a i v chovech byly velmi vzácné.

Více na cč... :)

Kočka domácí

13. dubna 2010 v 14:15 | @nn!k |  Kočičiků...
°° Přednastaveno °°

°Většina běžně chovaných domácích koček jsou nečistokrevní domácí mazlíčci. Jejich převaha vůči čistokrevným jedincům je 4:1 a to i v zemích, kde je poměrně velký počet čistokrevných koček. Povaha kočky spíše závisí na zkušenosti z mládí než na vrozených vlastnostech, a proto ti, kteří nepotřebují speciální vzhled kočky, si raději pořídí nečistokrevného jedince. Někdy jsou nečistokrevné kočky vzhledově a barevně zajímavější než kočky šlechtěné.
° Kočka domácí se pravděpodobně vyvinula z kočky divoké, a to z kočky plavé, kočky stepní a kočky divoké evropské. Domestikace kočky začala již před 12 tisíci lety, kdy si lidé začali tvořit první trvalá sídla. Postupně nalézáme zmínky o zdomestikovaných kočkách žijících po boku člověka, a to z Turecka a Kypru. Asi nejoblíbenější se stala okolo roku 3000 př. n. l. v Egyptě, kde kočku uctívali jako své božstvo. V Číně bylo s jejím chovem započato okolo roku 1000 př. n. l. a v Indii byla obdobně uctívaná jako v Egyptě. V Evropě byla do doby středověké inkvizice taktéž obdivována a měla spoustu nejrůznějších bohyň a ochránkyň. Avšak s příchodem inkvizice začaly být kočky považovány za posedlé ďáblem a byly upalovány. Vrcholu dosáhl tento teror okolo 16. století. I přes takovéto systematické hubení se kočka dostala do Severní Ameriky a na Nový Zéland společně s námořníky jako spolehlivý lovec myší a krys. V období baroka se situace naštěstí obrátila k lepšímu a kočky se staly ozdobou a začalo jejich systematické šlechtění. V 17. století se již vyskytují dlouhosrsté kočky. Systematický chov koček existuje asi 150 let.

Více na cč... :)

Pozastavuju :(((((

9. dubna 2010 v 22:35 | (:...Springy... :) |  aFFí !
Ahojte ! Lidi, zítra o 4:00 odjíždím z domu na letiště... No pozítři už určitě budu v Izraelu...
Přijedu v neděli ale hned v ponděli jedu ze školou do zelené školy... No měli by jste si přečíst náš seznam toho co si tam máme vzít... jak přijedu napíšu... No bude mi za vámi smutno... Ale nějak to ty 2 týdny vydržím... Pár článku o kočičkách přednastavím... To by mělo snadstačit no...

No, pro všechny Aff i neAff které mám i nemám :

Pozastavuju blog na 2. týdny...

Mějte se hezky :-* a hlasujte v SONCelebrita o nejlepší celebritku !

SONCelebrita 8. kolo - Finále

8. dubna 2010 v 19:53 | (:...Springy... :) |  SONCelebrita
Vypadla modrá hvězda ...

1. Easy - Lady Gaga 43.8% (7)
2. modrá hvězda - Rupert Grint 6.3% (1)
3.VeNDy - Hilary Duffe 50% (8)

diplomekZbylí 2 soutěžící na cč... :)

No... Jsem v psací krizi... xD...

7. dubna 2010 v 21:39 | (:...Springy... :) |  My diary
Takže píšu jen tak protože bych měla něco napsat... Ale nevím o čem mám psát a v tom je právě ten problém... Asi tady přidám nějaký videjko.... Neebo.... Já prostě nevím ! Net se mi dneska hroutí a stálo mě to mooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc úsilí než jsem ho vskříšíla...
Ale i tak, jen 1 malá chybička a můj net bude v prdeli... Což se mi stalo pravě teď... Já nevím,no...
Tak se koukněte na tančícího ptáka ( nějaký papoušek, ale hezky xD ) sice je to starý a asi to už všichni znáte, ale opakování je matka moudrosti... ( Mamka vždycki říkala a někdy mě už i stím štvala...) Papoušku předveď se !

Serval

3. dubna 2010 v 17:02 | @nn!k |  Kočičiků...
SERVAL :
  • Délka : 0,6 - 1 m
  • Ocas : 24 - 45 cm
  • Hmotnost : 9 - 18 kg
  • Délka života : průměrně 20 let
  • Žije na jihu Afriky, na Sahaře a v Transvaalu. Vyskytuje se na savanách, volných pláních i v zalesněných oblastech.
  • Vysoké a mrštné zvíře, které se podobá psovi s hlavou kočky. má velké, na konci zakulacené uši a kožešinu téměř stejnou jako gepard. Vysoké nohy mu umožňují lehce a tiše se pohybovat ve vysoké trávě savany.
  • Živí se savci od hlodavce po antilopu, ale jeho obvyklou potravou jsou ptáci, ještěrky, ryby, žáby, hmyz (a to zejména kobylky) nebo plody ovocných keřů a stromů.
  • Když serval zjistí kořist, obvykle při stmívání a sluchem, exceluje svým uměním chytit kořist jako kočka, překvapením. Skáče až do vzdálenosti 4 m a přes 1 m vysoko na oběť, které se zmocní předními tlapami.
Více na cč... :)