Kto chce spřateli at' napiiiše TADI !
Reklamy TADY !
SONKnížka - Přihláška : TADI !
SONFilm - Přihláška : TADY !
SONObrazek - Přihláška : TADI !
8. kolo SONCelebrita TADY !
Prosím klik Sem !

Chceš se mě na něco zeptat ?? - Click !


Jestli se ti líbil úvod příběhu "Ostrov Osl" tak koukní na queen-enss.blog.cz a na další díly záhadného příběhu !

Kočičiků...

Motýlci a kočička

28. dubna 2011 v 15:16 | (:...Springy...:)___( Eny... )

Tak tenhe obrázek je podle mě úplně boží !! Takove roztomiloučkej ! Mimochodem, nemalovala jsem ho ja :D
Ukradeno z deviantru... :)

Asijská kouřová kočka

23. dubna 2010 v 14:30 | @nn!k
°° Přednastaveno °°

°Asijské kouřové kočky pocházejí z 80. let minulého století, přesněji tedy z roku 1981 z britského chovného programu jako náhodný výsledek chovů barmil. Barmila (též burmilla nebo asijská stínovaná kočka) je fascinující typ kočky, který zdědil vzhled po svém barmském rodiči a dlouhou srst po druhém z rodičů perské činčile. Spářením těchto dvou plemen vznikla krásná stříbřitě stínovaná koťata. Zájem o ně byl veliký, a proto bylo spáření zopakováno. Barmila byla uznána GCCF v roce 1989 a uznala ji i organizace milovníků a chovatelů koček FIFe.
°Asijská kouřová kočka je hravá, aktivní a zvídavá, ale patří k ovladatelným typům. Jelikož vznikla z chovu barmil, zdědila po ní některé vlastnosti. Není moc hlučná a náročná, ale na druhou stranu je dost čilá a odvážná. Tato kočka je dovádivá, takže si dokáže udělat hračku z jakékoliv věci. Potřebuje uspokojit své přirozené potřeby, a proto byste neměli váhat a pořídit svému mazlíčkovi např. škrabadlo, kočičí strom nebo nějaké návnady na šňůrce. Některé hračky můžete vyrobit i sami doma. Pokud hravé kočce neumožníte vybití její energie hračkami a jinými aktivitami, dokáže si najít vlastní zábavu - např. šplhání po záclonách, škrábání nábytku apod. A to není zrovna příjemné. Asijská kouřová je také velmi přátelská a družná. Potrpí si na společnost jak lidí, tak jiných koček. Dokáže být velmi přítulným a milým společníkem.
°Asijská kouřová kočka kombinuje bílou podsadu barmily s jednotně zbarvenou srstí asijské jednobarevné kočky. Váha této kočky by se měla pohybovat v rozmezí 4 až 7 kg. Hlava je krátce klínovitá, temeno jemně zaoblené. Oči nesmí být ani mandlovité, ani kulaté a mohou být různého odstínu mezi zlatou a zelenou. Uši jsou středně velké, zřetelně obrácené ven, široce rozestavené a v boltcích mohou mít malé chomáčky chlupů. Tělo je středně velké s pevným svalstvem. Srst je krátká, jemná a těsně přiléhá. Každý chlup je do poloviny délky bílý a naznačené žíhání na srsti připomíná namočené hedvábí. Kouřové kočky se vyskytují ve všech jednotných barvách, ale platí přísné omezení barmského zbarvení. Takže může mít všechny barvy v sépiové a jednotné kouřové, které jsou povoleny. Srst je jen o málo delší než u evropské barmy a podsada se prozrazuje nápadnými záblesky, když je kočka v pohybu, ale není patrná, když je v klidu. Tento typ srsti se objevil v druhé generaci po křížení s barmilou. Ocas je středně dlouhý, zúžený do kulaté špičky a kočka ho nosí s pýchou. Nohy jsou středně dlouhé s oválnými tlapkami.
Vice na cč... :)

Japonský bobtail

19. dubna 2010 v 16:00 | @nn!k
°° Přednastaveno °°

° Toto plemeno, jak již název napovídá, vzniklo v Japonsku. Jedná se o velmi starobylou kočku, neboť kočky s krátkým ocasem byly v Číně známy již před 1000 lety. Díky omezené genové výbavě koček v Japonsku se krátký ocas prosadil. V Japonsku je tato kočka symbolem štěstí a přátelství. Do spojených států byl první japonský bobtail přivezen roku 1968, v témže roce vypracovala americká chovatelka Elizabeth Freretová první chovný program mimo Japonsko. Toto plemeno je nejrozšířenější právě v USA a samozřejmě v Japonsku. V jiných částech světa se vyskytuje jen zřídka. Plemeno bylo uznáno v Severní Americe roku 1976, ale ne v Británii. FIFé je uznává od 1. 1. 1998.
° Japonský bobtail je velmi veselé a živé plemeno. Tato kočka je velice inteligentní a dobře vychází s ostatními domácími zvířaty. Před její zvědavostí nic neutajíte. Japonský bobtail si velmi cení přítomnosti rodiny, jedná se o velmi společenskou kočku. Je to velmi hravé a přítulné plemeno. Povahou je tato kočka čilá a vzrušivá, nic jí nenechá v klidu sedět.

Více na cč... :)

Kartouzská kočka

15. dubna 2010 v 15:00 | @nn!k
°° Přednastaveno °°

° Kartouzská kočka dostala jméno podle mnišského řádu kartuziánů, je jedním z nejstarších plemen v Evropě a jeho vznik je opředen celou řadou tajemství a dohadů.
° První dochované písemnosti o předchůdci kartouzských koček pocházejí již ze 16. století, kdy v básni od renesančního básníka Joachima du Belly: Vers français sur la mort d'un petit chat (Francouzské verše o smrti kotěte) je zmínka o "zcela šedých kočkách, které byly ve Francii běžné". Nebyla to však zmínka poslední a v následujících letech se začalo toto plemeno objevovat v literatuře častěji. Lidé začali pojmenování kartouzská kočka používat až o století později, kdy se začal užívat pro obecné označení modré kočky ceněné především pro svůj kožich. Až do začátku dvacátého století bylo možné nalézt přirozené kolonie těchto koček v Paříži a v dalších, izolovaných částech Francie, nikde jich však nebylo mnoho, neboť právě pro svoji vzácnou srst a dobré maso se stávaly snadným cílem především kožešníků. Skutečný chov kartouzských koček začal po první světové válce, kdy byly poprvé představeny na výstavě v Paříži. Rozmach kartouzských koček však netrval dlouho, neboť stejně jako u ostatních plemen, tak i na tomto se značně podepsala druhá světová válka, kdy mnoho jedinců zůstalo bez domova a jejich chov takřka ustal. Po válce se tak kartouzské kočky volně takřka nevyskytovaly a i v chovech byly velmi vzácné.

Více na cč... :)

Kočka domácí

13. dubna 2010 v 14:15 | @nn!k
°° Přednastaveno °°

°Většina běžně chovaných domácích koček jsou nečistokrevní domácí mazlíčci. Jejich převaha vůči čistokrevným jedincům je 4:1 a to i v zemích, kde je poměrně velký počet čistokrevných koček. Povaha kočky spíše závisí na zkušenosti z mládí než na vrozených vlastnostech, a proto ti, kteří nepotřebují speciální vzhled kočky, si raději pořídí nečistokrevného jedince. Někdy jsou nečistokrevné kočky vzhledově a barevně zajímavější než kočky šlechtěné.
° Kočka domácí se pravděpodobně vyvinula z kočky divoké, a to z kočky plavé, kočky stepní a kočky divoké evropské. Domestikace kočky začala již před 12 tisíci lety, kdy si lidé začali tvořit první trvalá sídla. Postupně nalézáme zmínky o zdomestikovaných kočkách žijících po boku člověka, a to z Turecka a Kypru. Asi nejoblíbenější se stala okolo roku 3000 př. n. l. v Egyptě, kde kočku uctívali jako své božstvo. V Číně bylo s jejím chovem započato okolo roku 1000 př. n. l. a v Indii byla obdobně uctívaná jako v Egyptě. V Evropě byla do doby středověké inkvizice taktéž obdivována a měla spoustu nejrůznějších bohyň a ochránkyň. Avšak s příchodem inkvizice začaly být kočky považovány za posedlé ďáblem a byly upalovány. Vrcholu dosáhl tento teror okolo 16. století. I přes takovéto systematické hubení se kočka dostala do Severní Ameriky a na Nový Zéland společně s námořníky jako spolehlivý lovec myší a krys. V období baroka se situace naštěstí obrátila k lepšímu a kočky se staly ozdobou a začalo jejich systematické šlechtění. V 17. století se již vyskytují dlouhosrsté kočky. Systematický chov koček existuje asi 150 let.

Více na cč... :)

Serval

3. dubna 2010 v 17:02 | @nn!k
SERVAL :
  • Délka : 0,6 - 1 m
  • Ocas : 24 - 45 cm
  • Hmotnost : 9 - 18 kg
  • Délka života : průměrně 20 let
  • Žije na jihu Afriky, na Sahaře a v Transvaalu. Vyskytuje se na savanách, volných pláních i v zalesněných oblastech.
  • Vysoké a mrštné zvíře, které se podobá psovi s hlavou kočky. má velké, na konci zakulacené uši a kožešinu téměř stejnou jako gepard. Vysoké nohy mu umožňují lehce a tiše se pohybovat ve vysoké trávě savany.
  • Živí se savci od hlodavce po antilopu, ale jeho obvyklou potravou jsou ptáci, ještěrky, ryby, žáby, hmyz (a to zejména kobylky) nebo plody ovocných keřů a stromů.
  • Když serval zjistí kořist, obvykle při stmívání a sluchem, exceluje svým uměním chytit kořist jako kočka, překvapením. Skáče až do vzdálenosti 4 m a přes 1 m vysoko na oběť, které se zmocní předními tlapami.
Více na cč... :)

Bombajská kočka

27. února 2010 v 17:44 | @nn!k
°Bombajská kočka byla vyšlechtěna v USA křížením americké krátkosrsté kočky a Burmilly v 50. letech 20. století. Na počátku historie tohoto plemene stojí černý panter z "Knihy džunglí" - Baghíra. Američanka Nikki Hornerová ("pramáti" plemene) z Kentucky se rozhodla splnit si svůj sen a vytvořit plemeno, které by fenotypem připomínalo pantera. Chtěla vyšlechtit kočku, jejíž výborně vyvinuté svalstvo, pružnost a elegance by byly srovnatelné s velkou černou šelmou. Tato žena spářila hnědého kocoura plemene burma s americkou krátkosrstou kočkou, vytouženého cíle však nedosáhla. Tento chov na několik let vzdala, ale nakonec zkusila další pokus. Spářila černou americkou krátkosrstou kočku s oceňovaným kocourem hnědé burmy a tento pokus přinesl vytoužený úspěch. Avšak rozhodčí neprojevil o nové plemeno zájem, až v roce 1970 došlo k uznání plemene.
°Bombajská kočka je velmi chytré plemeno. Vyhledává kontakt s lidmi, má ráda rozpustilé hry, kartáčování a vyžaduje hlazení. Naučí se lehce chodit na vodítku. Tyto kočky se dobře cítí jak ve volném výběhu v zahradě, tak i ve vhodně zařízeném bytě. Mají rády teplo. Jsou klidné, vyrovnané, sebevědomé a dominantní osobnosti. Mají výrazný a dominantní hlas, který se ne každému může líbit. Tyto kočky časně dospívají, takže pohlavní zralosti dosahují již ve věku šesti až devíti měsíců. Tělesný vývoj ovšem probíhá pomaleji.
°Bombajská kočka je střední velikosti, je dynamická se smolně černou, krátkou a lesklou srstí. Má výrazné, kulaté a široce postavené oči. Mají měděnou nebo zlatavou barvu. Čím tmavší barva očí, tím lepší. Hlava je mírně zaoblená. Uši jsou středně velké a posazené daleko od sebe. Jsou široké na základně a směřují mírně dopředu. Srst bombajské kočky je řídká, těsně přiléhá k tělu a má saténovitou strukturu. U dospělých koček by srst měla být černě zabarvená až ke kořínkům chlupů. Nos a spodní strany tlapek musí být černé.

Vice na cč... :)

Skotská kočka divoká - opravdu moocky hezůů

13. prosince 2009 v 12:36 | @nn!k
Tak jako tahle kočička je prostě nej ! Vypadá jako normální kočka domácí ale jak by jste ji chtěli chytit tak nedopadnete zrovna nejlíp...
Tady pár foteček :
Mno nějak tak zhruba vypadá...
No řekněte sami, není rozkošná ??

Více o této nice kočičce na cč.

Srandovní čičinky ( při PC )

9. května 2009 v 12:46 | Anna

Čičinky

8. května 2009 v 11:49 | Anna
Víte proč dávám na blog kočičky ??? Protože se nám narodily !!! A dokonce 4 !!! 1 jsme pojmenovali ,, Gucio '' a ti ostatí ................. Na ty ještě dojde

Lížu !!!

7. dubna 2009 v 10:04 | Anna
Vylížu ti obrazovku.Zadarmo !!!

Disko čiča

7. dubna 2009 v 9:23 | Anna

Disko čiča 4

7. dubna 2009 v 9:21 | AnnaTuc, tuc, tuc...

Disko čiča 3

7. dubna 2009 v 9:19 | Anna


Ja trsám, trsám.

DIE

30. března 2009 v 9:32 | Anna


Můj život se musí ukončit !!!

Pravidla

30. března 2009 v 9:25 | Anna
Takže dám ti moje nové pravidla !!! Ty mě nebudeš bezmyslně mazlit a já tě nebudu škrábat,kousat ... (Na štěsti mám přilbu)

Modní přehlídka

29. března 2009 v 12:36 | Anna
Ahoooooj !!!!!!!
Naše hezké kočičky si vymyslely že budou představovat různe modely pokrytí hlavy. A tak jsme vyhověli.
králík

ovečkačervená KarkulkaA žabák

Jeeee !!!

29. března 2009 v 12:16 | Anna


Jeeeeeeeeee !!! Ja jsem tě takového ještě neviděl !!!

Kuk

29. března 2009 v 12:11 | AnnaKouám se na tebe !!! Ale proč si nějak divně obrácený ???

Smrt

17. března 2009 v 18:44 | AnnaVíte jak jsem měla toho kocoura Kuliočka.Tak jsem zjistila že 17.3.2009 zemřel !!! Přejelo ho auto které asi nejelo normální rychlosti.Takže tady 50 ale asi jelo 100.


( A asi butu truchlit 1 týden nebo celej měsíc )

Máte kočičku-y

14. března 2009 v 20:46 | Anna
Spinkáme,spinkáme !!!

Můj kocourek 2

14. března 2009 v 20:36 | Anna
Tato kočička zhruba vypadá jako můj Merkury.

Můj kocourek 1

14. března 2009 v 20:30 | Anna

Tato kočka zhruba vypadá jak můj kocourek Kuliočko.

Hop !

25. února 2009 v 19:01 | Anna
Skáčeme bo je to lepší než fitko !!!

Piv pav !!!

25. února 2009 v 18:47 | Anna
Zabiju !
Všech !
 
 

Reklama